Latest Posts

WSPÓŁPRACA

Fundację "Nie widzę problemu" tworzymy i wspieramy działania ukierunkowane na poprawę bytu osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Mamy doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami narządu wzroku i poszerzamy swoją wiedzę w zakresie pracy z osobami dysfunkcyjnymi fizycznie i psychicznie. Jesteśmy zespołem osób, który wraz z gronem wolontariuszy poza codzienną aktywnością pragnie wykorzystać swoje umiejętności do realizacji działań społecznych.
Stowarzyszenie AKTYWNIE PRZECIWKO DEPRESJI jest organizacją, która od 2003 roku stara się podnosić świadomość społeczną w zakresie chorób psychicznych, ze szczególnym uwzględnieniem depresji. Corocznie organizuje Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją (23 lutego) oraz - jako przedstawiciel w Polsce European Depression Assotiation - stara się również w październiku, z okazji Europejskiego Dnia Walki z Depresją, inicjować różnego rodzaju wydarzenia
Ponadto Stowarzyszenie do tej pory wydało i rozdystrybuowało ok. 500 tys. różnego rodzaju materiałów edukacyjnych o zdrowiu psychicznym dla pacjentów z depresją i ich rodzin. A także co roku organizuje „Koncert Pogodny” i patronuje różnego rodzaju wydarzeniom społecznym i artystycznym, które stawiają sobie za cel zwrócenie uwagi na problem depresji. 
Terapeutyczna Kawiarnia to wyjątkowe miejsce, które łączy poradnię psychologiczną, przestrzeń na warsztaty dla dzieci oraz dorosłych a także kawiarnię. Działalność powstała na bazie potrzeb naszych klientów i wieloletnich doświadczeń w zakresie terapii. Obecnie w naszym zespole pracuje ponad 20 wykwalifikowanych specjalistów. Organizujemy wiele ciekawych spotkań i warsztatów oraz proponujemy pyszne i zdrowe menu w naszej kawiarni.
Psychologia Rozwoju Osobistego, strona edukacyjna poświęcona promowaniu wiedzy psychologicznej w celu wspomagania podnoszenia jakości życia. Tematyka strony oscyluje wokół zagadnień z zakresu: psychologii motywacji, psychologii społecznej, psychologii rozwojowej. Promowane są postulaty asertywnych postaw i przekonań, bezprzemocowego wychowania dziecka do autonomiczności i osiągnięć zgodnie z różnymi modelami pedagogiki demokratycznej oraz podejmowane problemy efektywności działań i skutecznych metod motywacyjnych. Zadaniem strony jest wspieranie akcji i działań sprzyjających szeroko rozumianemu dobrostanowi psychicznemu człowieka.
Akcja
 Mam terapeutę opiera się na wzajemnym wsparciu społecznym poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem na naszej stronie. Ma to na celu zapobiec stygmatyzacji osób korzystających z pomocy psychoterapeutycznej. Ponadto akcja służy celom informacyjnym i edukacyjnym na temat psychoterapii i sposobów dbania o własny dobrostan psychiczny. Chcesz dołączyć? To proste! Opisz swoje doświadczenie, zrób sobie zdjęcie z kartką z napisem „Mam Terapeutę” i dodaj je na stronę www.mamterapeute.pl. Wahasz się? Myślałeś że psychoterapia to sztuka czytania w myślach? Nic bardziej mylnego! Śledź nas, komentuj, dyskutuj, poznawaj! Mieć terapeutę to nie powód do wstydu!

Mała Psychologia to nieoficjalna inicjatywa, której głównym zadaniem jest szerzenie wiedzy z zakresu nauk społecznych w sposób przystępny i rzetelny. W swoich działaniach, staramy się kierować maksymą, iż to właśnie nauka ma służyć społeczeństwu, dlatego też liczymy, iż każda odwiedzająca nas osoba znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Dowiedz się więcej na: www.mala-psychologia.eu

Portal SkutecznyPsycholog.pl powstał w odpowiedzi na potrzeby specjalistów z branży psychologicznej i ich klientów. Osobom szukającym pomocy daje on możliwość znalezienia wsparcia dostosowanego do indywidualnych potrzeb i propaguje wiedzę na ten temat. Dla specjalistów stworzyliśmy część portalu dostępną tylko dla psychologów, psychiatrów, seksuologów i mediatorów rodzinnych. Mamy nadzieję, że SkutecznyPsycholog.pl będzie miejscem dialogu, rozwoju zawodowego i wymiany informacji oraz zintegruje wielu specjalistów.


Jesteśmy psychologami, psychoterapeutami, coachami, trenerami. Specjalizujemy się w terapii, także par, rodzinnej oraz pomocy dla dzieci. Pracujemy z klientami także podczas sesji coachingowych. Walczymy ze stresem i jego skutkami. Zachęcamy do dobrej zmiany! Więcej  na : www.inspeerio.pl/
  


 

Ośrodek Naukowo-Terapeutyczny Ogrody Zmian to zespół psychoterapeutów działających w Warszawie (Saska Kępa i Wawer), prowadzących psychoterapię indywidualną, terapię par i rodzin. Pracę terapeutyczną łączymy z aktywnością naukową, a z pacjentami pracujemy także w języku angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim. Towarzyszy nam myślenie systemowe, które łączymy z innymi podejściami psychoterapeutycznymi: poznawczo-behawioralnym, humanistycznym i psychodynamicznym. Pomagamy młodzieży, dorosłym, rodzinom oraz seniorom. Działamy od 2010 roku. Więcej informacji na: www.OgrodyZmian.pl

Europejska Stolica Kultury – europejskie miasto wybrane przez Unię Europejską, które w ciągu jednego roku może zaprezentować życie kulturalne miasta, całego regionu i państwa.
21 czerwca 2011 roku tytuł Europejskiej Stolicy Kultury na rok 2016 został przyznany miastu Wrocław.
W programie artystycznym Wrocławia jako ESK znalazło się ponad tysiąc wydarzeń artystycznych, które opracowali kuratorzy zajmujący się poszczególnymi obszarami sztuki – architekturą, filmem, literaturą, muzyką, sztukami wizualnymi, teatrem, performance oraz operą.Projekt Przyjazny Uniwersytet jest wdrażany na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie od roku akademickiego 2013/2014. Naszym głównym zadaniem jest umożliwienie efektywnego studiowania osobom cierpiącym zaburzenia i choroby psychiczne.
W tym celu:
·         upowszechniamy w środowisku akademickim wiedzę na temat zdrowia psychicznego
·         zwiększamy poziom integracji społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi i propagujemy pozytywne postawy wobec nich
·         promujemy style życia korzystne dla zdrowia psychicznego
·         informujemy  o możliwościach uzyskania pomocy na uczelni
·         wypracowujemy w ramach UMCS zintegrowane rozwiązania dotyczące psychoedukacji oraz pomocy prawnej, instytucjonalnej i zdrowotnej studentom z problemami zdrowia psychicznym


Mojapsychologia.pl jest poświęcona temu, co każdego z nas interesuje najbardziej- nam samym i naszemu rozwojowi. Właśnie dlatego stworzyliśmy dla Was obszerną bazę wiedzy psychologicznej; ponad 200 artykułów z ciekawostkami ze świata nauki, obszerny słownik pojęć psychologicznych, wywiady i artykuły eksperckie, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wszystko po to, aby pomóc Wam znaleźć Waszą własną drogę rozwoju.
W portalu mojapsychologia.pl znajdziecie też bazę specjalistów- psychologów, psychoterapeutów, personal/life coachów i terapeutów uzależnień. 


Blog Książka psychologiczna powstał, żeby promować dobrą, rozwojową książkę. Prezentowane recenzje mają pomóc osobom zainteresowanym dojrzewaniem własnej osobowości w doborze odpowiedniej lektury. Osoby zainteresowane samorozwojem często szukając pomocy w książkach, trafiają na rzeczy, delikatnie mówiąc, mało wartościowe. W księgarniach na półce opatrzonej nazwą „psychologia” można znaleźć dosłownie wszystko, co rości sobie prawo do bycia poradnikiem psychologicznym, nawet jeśli de facto nim nie jest. Trudno w tym zalewie pseudo-psychologii rozpoznać lekturę, która prezentuje rzetelną wiedzę psychologiczną. Na blogu Książka psychologiczna czytelnik znajdzie książki warte przeczytania i zastosowania. www.ksiazkapsychologiczna.blogspot.com 

Psychologia Współczesna to projekt mający na celu propagowanie wiedzy, teorii i badań z zakresu współczesnej psychologii, neuropsychologii i psychologii społecznej oraz nowych podejść w psychoterapii. Psychologia Współczesna jest obecna również na Facebooku oraz Twitterze. Autorem projektu jest psycholog Igor Rotberg, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP), członek komisji rewizyjnej sekcji Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej (WTTS). 


 

Fundacja została założona w celu pozyskiwania środków na przedsięwzięcia wzbogacające i uzupełniające leczenie szpitalne działaniami nie mieszczącymi się w ramach świadczeń opieki zdrowotnej. 

//]]>